Танымал жаңалықтар
Сайт архиві
Модельдік балалар кітапханасы "Қазақ сахнасының аңызы" әдеби музыкалық калейдоскоп

Модельдік балалар кітапханасы мамандары Қазақ ән өнерінің дамуына өлшеусіз үлес қосқан әнші, КСРО және Қазақстанның Халық әртісі, Халық қаһарманы Роза Бағлановаға арналған "Қазақ сахнасының аңызы" атты әдеби-музыкалық калейдоскобын ұсынады. Оның шығармашылық жолы Ұлы Отан соғысы жылдары басталды. Өнер жолын Ташкент филармониясының ән-би ансамблінде әнші болып бастаған. Сол ансамбльмен ІІ-дүниежүзілік соғыс жылдары майдан даласында өнер көрсетіп, жаралыларға жігер беріп, зұлым жауға қарса аттанатын ерлерге қуат берген. Оның орындауындағы "Кестелі орамал", "Ах, Самара, городок" әндері ел арасында ерекше танымал болды. Аты аңызға айналған әнші Роза Бағланованың құнды мұрасын тарих беттерінен жоғалтпай, көзіміздің қарашығындай сақтап, болашақ ұрпаққа насихаттау баршамыздың міндетіміз. (Жалпы,өнер,мәдениет туралы білгілеріңіз келсе,біздің кітапханамыздың әдебиет әлеміне сапарға шығыңыздар!)